Itt az újabb Boys in Green-sláger, ha így folytatjuk, akkor ilyenből még több tucat lesz az Eb rajtjáig, egy okkal több, hogy várjuk a nyitómeccset.

A csehek elleni február 29-i döntetlen óta nem néztük meg, hogy játszanak a válogatottak klubjaikban. Nos, két hét alatt egy vacak gólra nem telt a fiúktól.

KAPUSOK

Given (Aston Villa)

Blackburn-Aston Villa 1-1 7 (az osztályzatokat a goal.com-ból másoltuk)

Aston Villa-Fulham 1-0 6,5

Jól fut most az Aston Villa, január 21. óta ismét győzött, bár Givennek sok védeni valója nem volt. A Blackburn elleni döntetlenben viszont annál nagyobb szerepe van Givennek.

Westwood (Sunderland)

Newcastle-Sunderland 1-1

Sunderland-Liverpool 1-0

Westwood már a padon sincs, mivel megsérült a csehek elleni meccs előtt. Mignolet közben parádézik, a Newcastle ellen tizenegyest védett, a meccs embere volt.

Henderson (Portsmouth)

Portsmouth-Middlesbrough 1-3

Reading-Portsmouth 1-0

Brighton & Hove Albion-Portsmouth 2-0

A keretbe Westwood helyére meghívott Henderson pénz nélküli csapata szép lassan az utolsó helyre süllyedt a Championshipben. Henderson az első két vereségnél még védett, utána megsérült.

Forde (Millwall)

Millwall-Reading 1-2

Peterborough-Millwall 0-3

Nottingham-Millwall 3-1

Három meccsen öt gólt kapott Forde, és hozott egy kapott gól nélküli idegenbeli meccset.

VÉDŐK

O'Shea (Sunderland)

Newcastle-Sunderland 1-1 7

Sunderland-Liverpool 1-0 7

A Manchester Unitednél töltött legszebb napjaira emlékeztet a játéka, a Liverpool elleni meccset például törött karral küzdötte végig.

Kelly (Fulham)

Fulham-Wolves 5-0 -

Aston Villa-Fulham 1-0 6

Február 4. óta kapott ki újra a Fulham, de előtte még jól kitömte szegény Wolvest. Kelly csak a vereséget hozó meccsen játszott, ahol meggyűlt a baja N'Zogbiával, de állta a sarat.

Ward (Wolves)

Fulham-Wolves 5-0 6

Wolves-Blackburn 0-2 4,5

Hiába, az edzőváltás, a newcastle-i 2-2 csak fellángolás volt, azóta ismét pocsék a csapat. A Wolves ellen csapata egyik legjobbja volt, ha lehet ilyenről beszélni egy 0-5 után. A Blackburn elleni játékát látva még a Wolves-drukkerek is csak szörnyülködtek.

Dunne (Aston Villa)

Blackburn-Aston Villa 1-1

Aston Villa-Fulham 1-0

Február közepén sérült meg az Aston Villa és az ír válogatott alapembere, azóta se játszhat, de az Eb-re állítólag felépül.

St Ledger (Leicester)

Leicester-Coventry 2-0

Bristol-Leicester 3-2

Reading-Leicester 3-1

Az összes meccsen játszott, a két vereséggel viszont igen messze került a 6., még osztályozós helytől a Leicester.

O'Dea (Leeds)

Leeds-Southampton 0-1

Hull-Leeds 0-0

Middlesbrough-Leeds 0-2

Három meccsen egy gólt kapott a Leeds, ebben O'Dea-nek is van némi szerepe. Egy jó hajrával még a hatodik hely is meglehet, a Middlesbrough elleni győzelem igazi bravúr volt.

KÖZÉPPÁLYÁSOK

Foley (Wolves)

Fulham-Wolves 5-0 5,5

Wolves-Blackburn 0-2 -

Foley volt a meccs legrosszabbja a Fulham ellen, a 83. percben le is cserélte edzője. Könnyen lehet, hogy ezzel kijátszotta magát a csapatból, mert a Blackburn ellen már a keretben sem volt.

Whelan (Stoke)

Stoke-Norwich 1-0 6

Chelsea-Stoke 1-0 -

A Norwich ellen végig játszott, a Chelsea ellen nem volt a keretben.

McCarthy (Wigan)

Wigan-Swansea 0-2 5,5

Norwich-Wigan 1-1 6

Az első meccset végigjátszotta, a másodikon sárgát kapott, és kevéssel a vége előtt lejött a pályáról.

Coleman (Everton)

QPR-Everton 1-1

Everton-Tottenham 1-0 5,5

A QPR ellen a 89. percben állt be, a Tottenham ellen a 82. percben cserélte le Moyes. Nem ez utóbbi volt élete meccse, de a meccs sem volt valami parádés.

Andrews (WBA)

WBA-Chelsea 1-0 6,5

Manchester United-WBA 2-0 6,5

A csehek elleni február 29-i meccsen az ő agresszív letámadásából született Cox egyenlítő gólja. A Chelsea ellen veszélyesen játszott, sárgát kapott, a MU ellen se volt rossz, a 72. percben lecserélte edzője.

Fahey (Birmingham)

Birmingham-Derby 2-2

Birmingham-Chelsea 0-2 (FA kupa)

Coventry-Birmingham 1-1

Kiesés az FA kupából, ráadásul a bajnokságban most már az osztályozós helyekért is kapaszkodni kell. Fahey a Coventry ellen tért vissza a sérüléséből, végigjátszotta a meccset.

Gibson (Everton)

Everton-Tottenham 1-0

Gibson egyik meccsen sem volt a keretben.

Duff (Fulham)

Fulham-Wolves 5-0 7,5

A Wolves ellen gólpasszt adott, a 80. percben lecserélte edzője, a Villa ellen végig a pályán, és még honfitársa, Given kapuját is veszélyzetette.

McGeady (Spartak Moscow)

Rubin-Szpartak 1-1

Anzsi-Szpartak 0-0

Két meccs, két döntetlen, de csak két pontra van a csapat a BL-t érő második helytől. McGeadynek nem megy valami jól, az első meccsen a 65. percben állt be, a másodikon a félidőben lecserélte edzője.

Hunt (Wolves)

Fulham-Wolves 5-0

Wolves-Blackburn 0-2

A Fulham ellen a 83. percben állt be, a Blackburn ellen nem volt a keretben.

McClean (Sunderland)

Newcastle-Sunderland 1-1 5

Sunderland-Liverpool 1-0 6

A válogatott meccs óta nem találja régi formáját, mindkét meccsen sárga lapot kapott.

Green (Derby County)

Derby-Blackpool 2-1

Derby-Watford 1-2

A csehek ellen később behívott, csereként szóhoz jutó Green mindhárom meccset végigjátszotta csapatával, amelyik se feljutni, se kiesni nem tud már.

CSATÁROK

Keane (LA Galaxy)

LA Galaxy-Real Salt Lake 1-3

Végig a pályán volt.

Doyle (Wolves)

Wolves-Blackburn 0-2 6

Az első meccsen végig a pályán volt, a második a 82. percben lecserélte a nemrég kinevezett Connor.

Long (WBA)

WBA-Chelsea 1-0 -

Manchester United-WBA 2-0 6

A Chelsea ellen nem állt be, a MU ellen 13 percet kapott.

Cox (WBA)

Manchester United-WBA 2-0 -

Hiába a cseheknek február 29-én lőtt parádés gólja, Roy Hodgson egy percet sem adott neki a Premier League-ben.