A kapusok közül továbbra is csak Given véd, a jó formában lévő O'Shea megsérült, és 28 percnyi játék után le kellett cserélni, a szélső McClean viszonylag hosszú szünet után megint gólt lőtt és gólpasszt adott, Cox még mindig nem fér be a WBA-ba, még csereként sem. Így játszottak a hétvégén az ír válogatottak.

KAPUSOK Az egyik legrosszabb idei meccsét játszotta Shay Given, az Arsenal átrobogott az Aston Villán. A válogatott két tartalékkapusa, Westwood 2011. december 26., Forde pedig március 10. óta nem játszott bajnoki meccset.

VÉDŐK A legrosszabb hír, hogy Dunne után a jó formában lévő O'Shea is megsérült. Kirobbanthatatlanok nem éppen világverő csapataikból. St Ledger klubja, a Leicester a győzelmével már csak öt pont hátrányban van a még osztályozós helyen álló Birminghamtől.

KÖZÉPPÁLYÁSOK McClean csodálatos története folytatódik. A Premier League-ben csak december bemutatkozott szélső február 11. után ismét gólt lőtt (a videón 1:20-nál), már a negyediket a PL-es pályafutásában. McCharthy kiválóan teljesített a Liverpool-verő Wiganben, ahogy Whelan is a Manchester City ellen pontot szerző Stoke-ban. Keith Andrews viszont a meccs legrosszabbja volt a WBA-ban. McGeady még az sem, csapata nélküle verte 3-1-re Dzsudzsák Dinamóját.

CSATÁROK Long végre megszerezte szezonbeli hatodik gólját. Ideje volt, december 3. óta nem lőtt gólt. (Érdekesség, hogy hat gólja közül csupán egyet szerzett győztes meccsen.) Doyle gólpasszt adott a Wolvesban, ami ennek ellenére sodródik a kiesés felé. Walters nem lőtt ugyan gólt a Manchester Citynek, ezzel együtt csapata egyik legjobbja volt.

Glenn Whelan  Stoke 12 meccs, 976 perc  ManCity 1-1 (o)  90 perc 6,5
 Aiden McGeady Szpartak 12 meccs, 971 perc,2 gól  Dinamo 3-1 (i)  nem volt a keretben -
 Damien Duff  Fulham 7 meccs, 564 perc - - -
 Keith Andrews  WBA  7 meccs, 630 perc  Newcastle 1-3 (o)  46 perc, lecserélték  4
 Stephan Hunt Wolves  5 meccs, 450 perc, 1 gól  Norwich 1-2 (i)   nem volt a keretben  -
 Keith Fahey  Birmingh  8 meccs, 187 perc  Cardiff 1-1 (o)  nem volt a keretben -

Robbie Keane LA Galaxy 11 meccs, 959 perc, 7 gól  - -  -
 Kevin Doyle  Wolves 9 meccs, 628 perc, 2 gól Norwich 1-2 (i)  65 perc, lecserélték 6, gólpassz
 Simon Cox WBA 6 meccs, 232 perc Newcastle 1-3 (o) a kispadon ült -
 Jon Walters Stoke 2 meccs, 93 perc, 1 gól ManCity 1-1 (o)  90 perc 7
 Shane Long WBA 5 meccs, 232 perc, 1 gól Newcastle 1-3 (o) 44 perc, becserélték 6,5, 1 gól
 Andrew Keogh Millwall 3 meccs, 32 perc   Leeds 0-1 (o)  90 perc -