Mit játszottak az ír kerethez tartozók az elmúlt 10 napban?

KAPUSOK A helyzet változatlan, csak Given véd, és ő sincs valami nagy formában. Csapata, az Aston Villa ráadásul a Bolton elleni hazai vereségével beszállt a kiesés elleni közvetlen harcba. Westwood tavaly december 26., Forde március 10. óta nem lépett pályára csapatában. A Millwall ráadásul közben egy 5-ös győzelmi szériát épített a 40 éves, ex-PL-es északír Taylorral a kapuban, aki visszatérése óta kilenc meccsen öt gólt kapott.

VÉDŐK Dunne még nem lépett pályára, de már elkezdte az edzéseket, és könnyen lehet, hogy az Aston Villa utolsó két meccsén pályára is lép. Erre nagy szükség is van, lásd fentebb. O'Shea is fölépült a sérüléséből, pályára is lépett, stabilizálta a március 12. óta nem nyerő Sunderland védelmét. St Ledger, ha csereként is, de visszatért a Leicesterbe, O'Deat idén először kiállították.

KÖZÉPPÁLYÁSOK A legjobb teljesítményt McClean és Duff nyújtotta. A két szélső között tíz év van, ennélfogva Duff szinte az összes meccsén kimagaslót nyújt, McCleannek viszont minden második-harmadik gyöngébbre sikerül, ez most jó volt. Hunt és Fahey sérült, ez utóbbi miatt különösen aggódhat Trapattoni kapitány. A többiek stabil emberek csapataikban, bár Green kikerült a kezdőből, miután kiderült, hogy nem fogadja el a Derby szerződésajánlatát. A felek barátságban váltak el, Green jövőjéről még semmit sem tudni.

CSATÁROK Andy Keoghnak (képünkön) megért januárban klubot váltani, otthagyni a Wolvest, ahol ősszel egy percet sem játszhatott. A 25 éves csatár 17 meccsen kilenc gólt lőtt a Millwallban. A többiek gólt nem lőttek, de legalább játszottak, ha nem is mindenki 90 percet.

KAPUSOK

a játékos neve klubja Eb-selejtezős szereplése ellenfél játék osztályzat
 Shay Given Aston Villa  11 meccs, 990 perc

Sunderland 0-0 (o) Bolton 1-2 (i)

90 + 90 perc 6,5 + 6
 Keiren Westwood Sunderland  1 meccs, 90 perc  Aston Villa 0-0 (i) a kispadon ült -
 David Forde Millwall  0 meccs  Coventry 1-0 (i) Ipswich 3-0 (i) a kispadon ült -

VÉDŐK

Richard Dunne  Aston Villa 10 meccs, 900 perc Sunderland 0-0 (o) Bolton 1-2 (i) sérült -
 John O'Shea Sunderland 9 meccs, 795 perc Aston Villa 0-0 (i) 90 perc 5,5
 Sean St Ledger Leicester 9 meccs, 810 perc, 1 gól Burnley 0-0 (o) WHU 1-2 (o)  kispad + 44 perc, becserélték -
 Stephen Kelly Fulham 5 meccs, 375 perc Wigan 2-1 (o) nem volt a keretben -
 Darren O'Dea  Leeds Unt  4 meccs, 360 perc Blackpool 0-1 (i), Cardiff 1-1 (i) 86 perc + nem volt a keretben  piros lap
 Stephen Ward Wolves 5 meccs , 450 perc, 1 gól ManCity 0-2 (o) 90 perc 5,5

KÖZÉPPÁLYÁSOK

Glenn Whelan  Stoke 12 meccs, 976 perc  Newcastle 0-3 (i)  90 perc 6,5
 Aiden McGeady Szpartak 12 meccs, 971 perc,2 gól  Anzsi 0-3 (o) 90 perc -
 Damien Duff  Fulham 7 meccs, 564 perc Wigan 2-1 (o) 90 perc 7
 Keith Andrews  WBA  7 meccs, 630 perc  Liverpool 1-0 (i)  becserélték, 21 perc 6
 Stephan Hunt Wolves  5 meccs, 450 perc, 1 gól  ManCity 0-2 (o) sérült  -
 Keith Fahey  Birmingh  8 meccs, 187 perc Ipswich 1-1 (i), B&H 1-1 (i) sérült -
 Liam Lawrence Cardiff 3 meccs, 242 perc Derby 2-0 (o), Leeds 1-1 (o)  90 + 90 perc -
 Paul Green  Derby 4 meccs, 312 perc  Cardiff 0-2 (i), Portsmouth 2-1 (i)  90 + 0 perc -
 Darron Gibson Everton 4 meccs, 178 perc MU 4-4 (i)  90 perc 6
James McCharthy  Wigan  1 meccs, 3 perc Fulham 1-2 (i) 75 perc, lecserélték 5,5
 Kevin Foley Wolves 1 meccs, 90 perc ManCity 0-2 (o) 90 perc 5,5
James McClean  Sunderl 0 meccs Aston Villa 0-0 (i) 90 perc 7

CSATÁROK

Robbie Keane LA Galaxy 11 meccs, 959 perc, 7 gól Colorado 2-1 (i) 90 perc -
 Kevin Doyle  Wolves 9 meccs, 628 perc, 2 gól ManCity 0-2 (o)  29 perc, becserélték 6
 Simon Cox WBA 6 meccs, 232 perc Liverpool 1-0 (i) 4 perc, becserélték -
 Jon Walters Stoke 2 meccs, 93 perc, 1 gól Newcastle 0-3 (i)  90 perc 5
 Shane Long WBA 5 meccs, 232 perc, 1 gól  Liverpool 1-0 (i) 90 perc 4,5 (a meccs legrosszabbja)
 Andrew Keogh Millwall 3 meccs, 32 perc  Coventry 1-0 (i) Ipswich 3-0 (i)  90 + 89 perc, lecserélték 0+ 2 gól