Westwood végre visszakerült a Sunderland - kispadjára. Sérült védőink nem épültek fel, Kelly remek teljesítménnyel tért vissza a Fulhambe. McGeadynek és a Szpartaknak nem megy, Duff megint a régi, Keane hiába lövi a gólokat, a LA Galaxy megint vereséget szenvedett. Közeleg az Európa-bajnokság, milyen formában vannak írjeink? Aki a lényegre kíváncsi, ki is hagyhatja a cikket (bár nem ajánlom), és lejjebb, egyből a táblázatban böngészheti az ír mérleget. Az osztályzatokat a goal.com-ból szedtük.

KAPUSOK A helyzet változatlan. Napjaink legnagyobb ír kapusa, Given négy gólt kapott ugyan, mégis csapata egyik legjobbja volt. Westwood, Forde nem játszik. Figyelem, Trapattoni, ha olvasod ezeket a sorokat, ideje új cserekapus után nézni. Számos edző vallja: a cserekapus bizalmi poszt, bizonyos, itt most nem részletezhető okok miatt fontosabb egy kezdő balhátvédnél is.

VÉDŐK Trapattoni hat védővel játszotta végig a selejtezőket, rajtuk kívül más védőt nem is nagyon szokott meghívni a keretbe. Már csak emiatt is roppant kellemetlen, hogy Dunne és O'Shea nem épült még fel, O'Dea-t pedig idénybeli hetedik sárgája után eltiltották. St Ledgerrel olyan történt, amilyen vele ebben az idényben egyetlen egyszer sem: miután hátrányba került a Leicester, edzője lecserélte. A hétvége ír védője Kelly.

KÖZÉPPÁLYÁSOK Hunt még a gyönge Wolvesba se fér be, Fahey sérült. A szélső McGeady idén kínlódik a Szpartakkal, megint csere volt, közben meg csapatának is pocsékul megy. (Egyre több a párhuzam közte és Dzsudzsák, illetve csapataik között.) McGeady menekülne, a Guardian szerint az Aston Villa igazolná le, ez lenne pályafutása első angol klubja, Oroszország előtt ugyanis csak a Celticben játszott. Ha már a Guardian: egyik kedvenc fociblogom, a The Question az észak-ír katolikus Martin O'Neill irányította, remek formában lévő Sunderlandet elemzik. Hosszasan méltatják James McCleant is, aki december játszotta első PL-es meccsét, és februárban már a válogatottban is bemutatkozott. Ő volt az egyetlen játékos, akit Steve Bruce kirúgása után O'Neill beépített a csapatba, azóta 16 meccsen 4 gólt lőtt. Most 6-ost kapott. A hétvége ír középpályása Duff.

CSATÁROK Mindenki játszott, ez nagy dolog, még Cox is, akivel ilyen utoljára február 12-én történt. Legalábbis a klubjában, a válogatottban ugyanis február 29-én éppen az ő góljával egyenlítettünk a csehek ellen. Most 12 percet kapott, ez is valami. Keane gólt lőtt, de a LA Galaxy kikapott. Érdekesség, hogy egyik csatárunk csapata sem győzött, és döntetlent is csak Keogh Millwallja ért el, egy 0-0-át. A hétvége ír csatára Keane.

John O'Shea Sunderland 9 meccs, 795 perc M City 3-3 (i) sérült -
 Sean St Ledger Leicester 9 meccs, 810 perc, 1 gól Peterborough 0-1 (i)  64 perc, lecserélték -
 Stephen Kelly Fulham 5 meccs, 375 perc  Norwich 2-1 (o) 90 perc 7
 Darren O'Dea  Leeds Unt  4 meccs, 360 perc  Watford 0-2 (o) eltiltva  -
 Stephen Ward Wolves 5 meccs , 450 perc, 1 gól Bolton 2-3 (o)  90 perc 5,5

KÖZÉPPÁLYÁSOK

Glenn Whelan  Stoke 12 meccs, 976 perc  Wigan 0-2 (i)  90 perc 5
 Aiden McGeady Szpartak 12 meccs, 971 perc,2 gól  Zenit 1-2 (o) 45 perc, becserélték -
 Damien Duff  Fulham 7 meccs, 564 perc Norwich 2-1 (o) 90 perc 7, gól
 Keith Andrews  WBA  7 meccs, 630 perc  Everton 0-2 (i)  90 perc 5,5
 Stephan Hunt Wolves  5 meccs, 450 perc, 1 gól  Bolton 2-3 (o)  a kispadon ült  -

CSATÁROK

Robbie Keane LA Galaxy 11 meccs, 959 perc, 7 gól New England 1-3 (o) 90 perc gól
 Kevin Doyle  Wolves 9 meccs, 628 perc, 2 gól Bolton 2-3 (o)  9 perc, becserélték 6
 Simon Cox WBA 6 meccs, 232 perc Everton 0-2 (i) 12 perc, becserélték -
 Jon Walters Stoke 2 meccs, 93 perc, 1 gól Wigan 0-2 (i)  66 perc, lecserélték 5,5
 Shane Long WBA 5 meccs, 232 perc, 1 gól Everton 0-2 (i) 90 perc 5,5
 Andrew Keogh Millwall 3 meccs, 32 perc  Cardiff 0-0 (i)  90 perc -